Güvenli İnternet Hizmeti

İnternetin zararlı içeriklerinden çocuklarını ve kendilerini korumak isteyen vatandaşlarımız altyapı seviyesinde ücretsiz bir teknik filtreleme çözümü olan Güvenli İnternet Hizmeti çocuk ve aile profillerini tercih edebilirler.

   

Güvenli İnternet Hizmeti Nedir?

 
 • İnternet servis sağlayıcıları tarafından ücretsiz olarak sunulan ve İnternetteki zararlı içeriklerden sizi ve ailenizi büyük oranda koruyan alternatif bir İnternet erişimidir.
 • Ücretsizdir, Kolaydır, abonelik bir kısa mesaj(SMS) ile mümkündür ve program kurmaya gerek yoktur.
 

Çocuk Profili

 • Çocuk Profili ile İnternetteki risklerden en yüksek oranda korunursunuz.
 • Çocuk Profili ile erişebileceğiniz tüm siteler uzman kontrolünden geçmiş belirli kriterlere göre onaylanmış sitelerdir.
 • Çocuk Profili yabancı kişilerle temas kurulmasının önüne geçer. Çocuk Profili'nde sohbet ve sosyal medya, mesajlaşma olan OYUN SİTELERİ gibi içeriğini herkesin değiştirebileceği siteler yoktur. 
 

Aile Profili

 • Aİle Profilini seçerek müstehcenlik, şiddet, ırkçılık,kumar gibi yasadışı ve zararlı içerikleri barındıran siteler; Sağlık Bakanlığı'nın zararlı olduğunu açıkladığı ürünlerin siteleri ve dolandırıcılık sitelerinin önüne geçmiş olursunuz.
 • Dilediğiniz takdirde OYUN, SOHBET ve SOSYAL MEDYA sitelerini de filtreleyebilirsiniz.

 

Profil Seçimi Nasıl Yapılır?

Güvenli İnternete geçmek için SMS ile, telefon ile, bayiye uğrayarak ya da internet üzerinden profil seçimi yapabilirsiniz.


Çocuk veya aile profillerinden birini tercih edebilir; eğer aile profilini tercih etmişseniz OYUN, SOHBET ve SOSYAL MEDYA kategorilerinden erişilmesini istemediğiniz kategorileri seçerek bu sitelerin de önüne geçebilirsiniz. İstediğiniz zaman da profilinizi değiştirebilir ya da tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.

 

 

Nasıl profil seçilir?

Güvenli İnternete dört farklı yöntemle geçebilirsiniz:

 1. Servis sağlayıcınızın bayisine başvurarak
 2. Çağrı merkezine telefon ederek (numaralar)
 3. Online işlem merkezine müşteri numaranız ve şifresi ile giriş yaparak
 4. Kısa mesaj (SMS) atarak (örnek sms)
 

Güvenli internet hizmeti, internet servis sağlayıcıları tarafından ücretsiz olarak sunulan ve İnternetteki zararlı içeriklerden sizi ve ailenizi büyük oranda koruyan alternatif bir İnternet erişimidir.