WOOD CUTTER 3D OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 25 Kasım 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 448

Wood Cutter 3D

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
•Brute Games •Brute Games •Brute Games

Wood Cutter 3D Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 23 Ağustos 2022
Türü/Türleri Arcade (Oyun Makinesi)
Konusu/Amacı Wood Cutter 3D oyununda temel amaç makine tarafından kesilen odunları toplamak ve onları satmaktır.
PEGI +3


Wood Cutter 3D Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerWood Cutter 3D Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Wood Cutter 3D oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen Arcade (Oyun Makinesi) oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Wood Cutter 3D oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda temel amaç makine tarafından kesilen odunları toplamak ve onları satmaktır. Oyunda kazanılan paralar ile daha hızlı kesim yapabilen makinalar ve daha çok para edebilecek vasıflı odunlar alınabilmektedir. Vasıflı odunlar oyunda yer alan çeşitli aletler ile masa sandalye gibi nesnelere dönüştürülmektedir. Oyuncu böylelikle daha hızlı bir şekilde para kazanabilmektedir.

Wood Cutter 3D Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde olumsuz sayılabilecek herhangi bir şiddet unsuruna rastlanmamıştır. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş