TC SİMÜLASYONU OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 28 Eylül 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler:
Okunma: 10747

TC Simülasyonu

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• PrivatePlayers •PrivatePlayers •PrivatePlayers

TC Simülasyonu Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 16 Temmuz 2022
Türü/Türleri Simülasyon
Konusu/Amacı TC Simülasyonunda amaç Türkiye özelinde yetişkin yaşamını simüle etmek için yapılan ilk metin tabanlı yaşam simülatör oyunudur.
PEGI +3


TC Simülasyonu Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerTC Simülasyonu Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

TC Simülasyonu oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen smülasyon oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. TC Simülasyonu oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda çeşitli sorulara cevap verilmektedir. Normal hayatta olduğu gibi çeşitli yatırımlar yapılmakta ve çeşitli şans oyunları oynanmaktadır. Oyunda çeşitli oyunlarda bulunmaktadır. Bu oyunlar arasında kırmızı ışık yeşil ışık oyunu gibi oyunlarda bulunmaktadır.

TC Simülasyonu Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde olumsuz sayılabilecek herhangi bir şiddet unsuruna rastlanmamıştır. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş