STİCK WAR: HERO TOWER DEFENSE OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 20 Eylül 2022
Yazar: İsmail Aydın
Grafikler:
Okunma: 413

Stick War: Hero Tower Defense

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• Rocket Game Studio •Rocket Game Studio •Rocket Game Studio

Stick War: Hero Tower Defense Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 25 Ağustos 2022
Türü/Türleri Gündelik
Konusu/Amacı Stick War: Hero Tower Defense amaç oyuncu kendi karakterinden daha düşük enerjiye sahip çöp adamları yok ederek enerjilerini almakta ve tüm karakterleri yok ettiğinde bölüm tamamlanmaktadır.
PEGI +3


Stick War: Hero Tower Defense Platformları

Android PC

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerStick War: Here Tower Defence Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Stick War: Hero Tower Defence oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen, gündelik oyunlar kategorisinde yer alan bir mobil oyundur. Oyun karakterleri çöp adamlardan oluşmakta ve oyuncu kendi karakterinden daha düşük enerjiye sahip çöp adamları yok ederek enerjilerini almakta ve tüm karakterleri yok ettiğinde bölüm tamamlanmaktadır. Oyuncular bölüm sonundan oyun parası kazanmakta ve reklam izlenmesi durumunda kazanılan oyun paraları katlanarak artmaktadır. Oyuncular kazandıkları oyun paraları ile oyun karakterlerinin renklerini ve aksesuarlarını değiştirebilmektedir.

Stick War: Here Tower Defence Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun Pegi oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyun içinde yer alan reklamlar ve oyun içi satın alımlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunda çeşitli avantajlar kazanabilmek için reklam izleme seçeneği çıkması oyuncuları reklam izlemeye yönlendirebilmektedir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken nokta reklamların çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındırabilmesidir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken bir diğer nokta ise oyunlarda çok uzun zamanlar geçirilmesidir. Çocukların oyunlarda kontrolsüz şekilde çok uzun zaman geçirmesi çocukları sosyal ve akademik olarak olumsuz etkileyebilmektedir. Bu yüzden bu konuda ebeveyn kontrolünün sağlanması önemlidir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması, oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş