SPEED TRAİN OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 21 Kasım 2022
Yazar: İsmail Aydın
Grafikler:
Okunma: 410

Speed Train

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
•Rollic Games •Rollic Games •Rollic Games

Speed Train Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 28 Eylül 2022
Türü/Türleri Aksiyon
Konusu/Amacı Speed Train oyununda amaç yolcu taşıyarak oyun parası kazanmaktır.
ESRB E Herkes


Speed Train Platformları

Android

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerSpeed Train Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Speed Train oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen, gündelik oyunlar kategorisinde yer alan bir mobil oyundur. Oyun bir ray üzerinde hareket eden bir tiren vagonu ile başlamaktadır. Oyunda amaç yolcu taşıyarak oyun parası kazanmaktır. Daha fazla yolcu taşıyabilmek için oyuncular oyun parası kullanarak veya reklam izleyerek yeni vagonlar alabilmekte, vagon kapasitelerini artırabilmekte, yeni yolcu durakları ekleyebilmekte ve mevcut ray uzunluğunu artırabilmektedir.

Speed Train Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun Pegi oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyun içinde yer alan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunda çeşitli avantajlar kazanabilmek için reklam izleme seçeneği çıkması oyuncuları reklam izlemeye yönlendirebilmektedir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken nokta reklamların çocukların yaşlarına uygun olmayan içerikler barındırabilmesidir. Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken bir diğer nokta ise oyunlarda çok uzun zamanlar geçirilmesidir. Çocukların oyunlarda kontrolsüz şekilde çok uzun zaman geçirmesi çocukları sosyal ve akademik olarak olumsuz etkileyebilmektedir. Bu yüzden bu konuda ebeveyn kontrolünün sağlanması önemlidir.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması, oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş