SCALEMAN GAME OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 15 Kasım 2022
Yazar: Burak Özçelik
Grafikler:
Okunma: 50

ScaleMan

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
•KAYAC Inc. •KAYAC Inc. •KAYAC Inc.

ScaleMan Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 17 Ağustos 2022
Türü/Türleri Simülasyon
Konusu/Amacı ScaleMan oyununda amaç çöp adam karakteri ile engelleri aşarak bitiş çizgisine ulaşmaktır.
PEGI +3


ScaleMan Platformları

Android IOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerScaleMan Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

ScaleMan oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen simülasyon oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. ScaleMan oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda temel amaç bir platform üzerinde bulunan çöp adam karakteri ile engelleri aşarak bitiş çizgisine ulaşmaya çalışmaktır. Oyunda engelleri geçebilmek için çöp adam karakterini ekran üzerinde bulunan sağa sola hareket eden yuvarlak tuş ile karakteri küçültüp ve büyüterek zorlu engellerin arasından geçilebilmektedir.

ScaleMan Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyun içerisinde her hangi bir şiddet unsuruna rastlanmamıştır. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle el-göz kordinasyonu ve refleks geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş