FİGHT CLUB – ALL STARS OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 22 Eylül 2022
Yazar: Ahmet Selman Soyak
Grafikler:
Okunma: 362

Fight Club - All Stars

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
• CASUAL AZUR GAMES •CASUAL AZUR GAMES •CASUAL AZUR GAMES

Fight Club - All Stars Hakkında

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 22 Temmuz 2022
Türü/Türleri Aksiyon
Konusu/Amacı Fight Club - All Stars oyununda amaç diğer karakterlere karşı dövüşerek bölümü geçmeye çalışmaktır.
PEGI +7


Fight Club - All Stars Platformları

Android IOS Steam Microsoft MacOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerFight Club - All Stars Oyunu Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Fight Club - All Stars oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu oynanabilen akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen aksiyon oyun kategorisinde bir oyunudur. Fight Club - All Stars oyunu hem çevrimiçi hem de çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyununda amaç diğer karakterlere karşı dövüşerek bölümü geçmeye çalışmaktır. Bölümler geçildikçe yeni karakterler ve yeni platformlar açılmaktadır.

Fight Club - All Stars Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 7 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir.

Oyunun oynanışı itibariyle, çocuklarda el-göz koordinasyonu sağlama ve refleks geliştirme gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunun olumsuz özelliklerine bakacak olursak ilk olarak şiddet faktörü göze çarpmaktadır. Şiddet oyunda ana temadır. Oyun kan ögesi barındırmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş