ATHLETİC CLİCKERS OYUN İNCELEMESİ

Tarih: 16 Aralık 2022
Yazar: Yasin Yoğun
Grafikler: M. Ali YAKIŞIKLI
Okunma: 348

Athletic Clickers Oyun İncelemesi

Yapımcı Geliştirici Yayıncı
•NanoTribe GmbH •NanoTribe GmbH •NanoTribe GmbH

Athletic Clickers

Ücretli/ Ücretsiz Ücretsiz / Oyun İçi Satın alma
Online indirilme özelliği Var
Yayın tarihi 21 Eylül 2022
Türü/Türleri Gündelik
Konusu/Amacı Athletic Clickers
Pegi +3


Athletic Clickers

Android iOS

Oyun Konsolları Ebeveyn Denetimleri İçin Bilgi Edinilebilecek LinklerAthletic Clicker Oyunu Konusu Ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Athletic Clickers oyununu inceleyecek olursak, oyun tek oyunculu akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen gündelik oyunları kategorisinde yer alan bir oyundur. Athletic Clickers oyunu hem çevrimiçi hem çevrimdışı oynanabilmektedir. Oyunda temel amaç koşu platformu üzerine birden fazla koşucu yerleştirebilmektir. Oyuncu bu sayede daha fazla dolar kazanmaktadır. Kazanılan dolarlar sayesinde oyuncu yeni karakterler alabileceği gibi, oyundaki koşucu karakterlerin hızını artırabilmektedir. Ayrıca oyuncu reklam izleme seçeneği sayesinde oyundaki koşucuların hızını artırabilmekte ve yeni koşucuları oyuna dâhil edebilmektedir.

Athletic Clickers Oyunu Hakkında Ailelere Tavsiyeler

Oyunun PEGI oyun derecelendirme sistemine göre 3 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Oyunda çevrim içi sohbet özelliği ya da diğer oyuncular ile etkileşim özelliği bulunamaktadır. Oyun içerisinde olumsuz sayılabilecek herhangi bir şiddet unsuruna rastlanmamıştır. Bu konuda ebeveynlerin belirleyici konumda olmaları gerekmektedir. Ebeveynlerin oyunun içeriğini inceledikten sonra bir karar vermeleri en uygun yöntemdir. Oyunun oynanışı itibariyle, konsantrasyon, hayal gücü ve yaratıcılığın yanı sıra motor, becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak gibi olumlu yönleri bulunmaktadır. Oyunda sürekli olarak çıkan pop-up reklamlar bulunmaktadır. Oyun içinde oyuncuların karşısına çıkan reklamlar konusunda dikkat etmek önem arz etmekte ve ebeveyn kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Oyunun çevrimdışı oynanması, oyun içinde çıkan reklamları engellemenin bir yoludur. Oyunda reklamsız oynama seçeneği dışında varsa çevrim içi satın alma seçeneği ile reklamsız oyun satın alınması uygun olacaktır.

Sonuç olarak, ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Ebeveynlerin oyunu oynayan çocuğa süre kısıtlaması getirmesi, oyun sürelerini kontrol altına alması oyunun bağımlılık yapıcı etkisini azaltacaktır. Diğer taraftan çocuğun oyun içerisinde sürekli karşısına çıkan ve cazip gösterilen oyun içi satın almalar konusunda ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. Ebeveynlerin çocuklarının oynadıkları oyunlar hakkında bilgi sahibi olmaları ve çocuklarına kılavuzluk yapmaları, oyunların barındırdığı olası riskleri azaltmak açısından önem taşımaktadır. Bu konuda ebeveynlerin oyun esnasında çocuklara eşlik etmeleri ve çocukları yönlendirmeleri bu türden karşılaşılabilecek riskleri azaltacaktır.

Paylaş