ESRB YAŞ SINIFLANDIRMALARI

EC (Erken Çocukluk) : Bu sembol, oyun ve uygulama içeriğinin zararlı öğeler içermediğini belirtir. İçeriğin 3 yaş ve üzeri için uygunluğunu anlatır. 

E (Herkes) : Bu sembol, içeriğin herkes için uygun olduğunu belirtmekle beraber, kurgulanmış içerikler ve çizgi filmler, hafif düzeyde şiddet ve argo barındırdığını anlatır.

E 10+ (10 Yaş ve Üzeri Herkes) : Bu sembol, içeriğin kurgu, hafif düzeyde şiddet, argo ve müstehcen öğeler barındırdığını anlatır. İçeriğin 10 yaş ve üzeri için uygun olduğunu belirtir.

T (Ergen) : Bu sembolü taşıyan oyunlar, şiddet, müstehcen temalar, kaba mizah, miktarı az olan kan, kumar ve küfür öğeleri içerir. İçeriğin 13 yaş ve üzerine hitap ettiğini belirtir.

M (Erişkin) : Bu sembolü taşıyan dijital içerikler, yoğun şiddet, kan ve vahşet, yoğun cinsel temalar ve küfür öğeleri içerir. İçeriğin 17 ve üzeri yaş grubuna hitap ettiğini belirtir.

AO (Sadece Yetişkinler İçin) : Bu sembolü taşıyan oyunlar, uzun süre sahnelenen yoğun şiddet, sansürsüz cinsel içerik, çıplaklık ve kumar öğeleri içerir. İçeriğin 18 yaş ve üzerine hitap ettiğini belirtir.

RP (Derecelendirme Beklemede) : Bu sembol, içeriğe henüz bir derecelendirme yapılmadığını belirtmek için kullanılır.

RP (Erişkin Derecelendirme Beklemede) : Bu sembol, içeriğe henüz bir derecelendirme yapılmadığını belirtmek için kullanıldığı ve içeriğin 17 ve olarak derecelendirilmesi bekleniyor.