Twitch TV

Twitch TV Kullanım Kılavuzu

 

 

Önbilgi

 "Sohbet" kısıtlaması, çocuğunuzun çevrimiçi etkileşimi sırasında diğer kullanıcılarla sohbet etme yetkisini ve erişimini kontrol etmenizi sağlar. Bu, çocuğunuzun potansiyel olarak istenmeyen veya uygunsuz iletiler almasını veya paylaşmasını önlemeye yardımcı olabilir.

"Satın Alma" kısıtlaması, ebeveynlerin çocuklarının platform üzerinde satın alımlarının sınırlamalarına olanak tanır. Bu özellik, çocuğunuzun yanlışlıkla veya izinsiz olarak içerik satın almasını önlemek için kullanılır.

"Uygunsuz İçerik" kısıtlaması, çocuğunuzun etkileşim sırasında veya diğer içeriklerde uygunsuz veya yaşlarına uygun olmayan materyallere erişimini engellemek için kullanılır.

 "Sosyal Ağ" kısıtlaması, bu denetimlerin bir parçası olarak çocuğunuzun platform üzerindeki sosyal etkileşimlerini sınırlamak veya yönetmek için kullanılır. Sosyal Ağ kısıtlaması, aşağıdaki gibi özellikleri içerebilir:

  • Arkadaşlık İstekleri: Bu kısıtlama, çocuğunuzun diğer oyunculardan gelen arkadaşlık isteklerini kabul etmesini veya reddetmesini sınırlar. Böylece yabancı kişilerle arkadaşlık kurma riskini azaltır.
  • Özel Mesajlar: Çocuğunuzun diğer oyunculardan gelen özel mesajları almasını veya göndermesini sınırlar. Bu, çocuğunuzun istenmeyen veya uygunsuz iletilerle karşılaşma riskini azaltır.
  • Grup Katılımı: Gruplar, oyuncuların benzer ilgi alanlarına sahip insanlarla bir araya gelmesini sağlar. Bu kısıtlama, çocuğunuzun hangi gruplara katılabileceğini ve hangilerine katılamayacağını kontrol etmenizi sağlar.
  • Etkinlikler ve Etkinlik Katılımı: Çocuğunuzun platform içindeki yayınlara katılmasını veya katılmamasını kontrol edebilirsiniz.

"Silahlar ve Şiddet, Kan ve Nefret" kısıtlaması, ebeveyn denetimlerinde, çocuğunuzun maruz kaldığı içerdiği şiddet, kan, nefret içeren veya olgun içeriklerle ilgili sınırlamaları belirtir. Bu tür bir kısıtlama, çocuğunuzun yaşına uygun olmayan veya ebeveynler tarafından istenmeyen içeriklere erişmesini engellemek için kullanılır.

Daha detaylı bilgi için lütfen kendi sayfasını ziyaret ediniz.